مطالب و اخبار

نکات کلیدی ست کردن فرش با رنگ مبل

[vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]چیدمان موفقیت آمیز یک اتاق اغلب به این بستگی دارد که چگونه رنگ فرش شما فضا را گرد هم می‎اورد.  فرش‎های روشن به بزرگ و جادارتر جلوه دادن اتاق کمک می‎کنند، در حالی که فرش‎های تیره به اتاق احساس راحتی بیشتری می‎دهند. ممکن است به دنبال استفاده از رنگ‎های خنثی به عنوان پایه دکوراسیون خود باشید، در این صورت فرش‎های کرم و بژ به طور کلی بهترین کار را دارند. همچنین استفاده از فرش‌هایی با رنگ متوسط و تیره انبوهی از کثیفی‌ها را به بهترین نحو پنهان می‌کند. در اینجا به منظور آشنایی بیشتر با نکات کلیدی ست کردن فرش با رنگ مبل لازم است ادامه مطلب را بررسی کنید.

 

 

نکات کلیدی ست کردن فرش

آشنایی با نکات کلیدی ست کردن فرش با رنگ مبل

در بررسی نکات کلیدی ست کردن فرش با رنگ مبل لازم نیست پرده ها و وسایل شما با فرش شما همخوانی داشته باشند، اگرچه رنگ‎های مکمل بهترین ظاهر را خواهند داشت. به عنوان یک قاعده کلی، هر رنگی که برای دیوارهای خود انتخاب می‎کنید باید دو تن از کف شما روشن‎تر باشد، اگر نمی‎خواهید جلوه ای بیش از حد قوی داشته باشد. این به اتاق شما کمک می‎کند تا فضای بیشتری داشته باشید. مهم نیست که چه رنگ فرشی داشته باشید یا به دنبال تهیه آن باشید، گزینه های زیادی برای طراحی اتاقتان در اطراف آن وجود خواهد داشت، و ما تمام الهاماتی را که برای یافتن سبک مناسب برای مطابقت با آن نیاز دارید دریافت کرده ایم تا به شما معرفی کنیم:

  • انتخاب رنگ مناسب رنگ فرش

فرش‎های خاکستری

در بررسی نکات کلیدی ست کردن فرش با رنگ مبل گزینه های زیادی برای ست کردن رنگ خاکستری به روش شما وجود دارد. به طور گسترده در رنگ‎های مختلف و با مزایای منحصر به فرد در دسترس است. خاکستری روشن رنگ خنک‌تری را ارائه می‌دهد که اگرچه به پنهان کردن کثیفی کمک نمی‌کند، اما با رنگ‌های گرم‌تر مانند زرد خردلی به خوبی جفت می‌شود. برعکس، خاکستری تیره برای ایجاد احساس آرامش در اتاق‎ها عالی است و مجاورت آن با مشکی همان حس تجمل را به همراه دارد.

برای رنگ‌های دیوارتان می‌توانید با رنگ‌های زرد و صورتی پررنگ‌تر همراه شوید تا بدون توجه به رنگ خاکستری، اتاق بزرگ‌تر به نظر برسد. رنگ‌های سفید و کرم نیز برای افزایش نور عالی هستند، در حالی که رنگ بژ می‌تواند به فضایی گرم و زیبا کمک کند. شما می‌توانید قوانین مشابهی را هنگام انتخاب مبلمان دنبال کنید، اگرچه وجود رنگ‌های تیره‌تر در آن می‌تواند به شکستن طرح‌های رنگی زنده‌تر کمک کند. اگر می‌خواهید کمی گرما را به کف خاکستری اضافه کنید، اضافه کردن فرش و کوسن با رنگ‌های گرم راه ساده‌ای برای رسیدن به این هدف است. آوردن تعدادی مبلمان چوبی نیز کمک کننده خواهد بود.

 

 

ست کردن فرش

فرش‎های بژ

در بررسی نکات کلیدی ست کردن فرش با رنگ مبل باید بدانید همانطور که رنگ‎های خنثی در فرش وجود دارند، لذا بژ اغلب به عنوان بهترین انتخاب در نظر گرفته شده است. رنگ‎های سرد در دیوار و مبلمان شما بهترین گزینه هستند و اطمینان حاصل می‎شود که اتاق به یک حالت خنثی واقعی تبدیل می‎شود. اگر می‎خواهید دکوراسیونی با سبک و ظرافت بیشتری خلق کنید، از رنگ خاکستری برای دیوارها و مبلمان خود استفاده کنید. رنگ‌های روشن‌تر به روشن‌تر شدن فضا کمک می‌کند و باعث می‌شود فضا مجلل‌تر و بازتر شود.

بررسی سایر موارد دیگر در ست کردن فرش با رنگ مبل

در اینجا موارد دیگری که موجب ست کردن فرش با رنگ مبل شما می‎شود آورده شده است که به شرح زیر است:

  • فرش‌های کرم

فرش‌های کرم برای روشن‌تر کردن اتاق و ایجاد احساس مناسب در آن بسیار عالی هستند. اگر در فضای کوچکی کار می‌کنید خرید این رنگ بهترین انتخاب است. این جلوه را با سایه های مشابه کرم، سفید و عاج در دیوارها و مبلمان خود تقویت کنید. با افزودن آینه ها و همچنین سطوح شیشه ای و بازتابنده به بازتاب نور کمک کنید. اگر می‌خواهید اتاق را بازتر نشان دهید، رنگ کرم را با مقداری خاکستری ترکیب کنید. این امر باعث ایجاد حس پیچیدگی می‎شود، به خصوص اگر در دیوارها استفاده شود.

  • فرش مشکی

در بررسی نکات کلیدی ست کردن فرش با رنگ مبل باید بدانید که مشکی را می‌توان تقریباً با هر رنگ دیگری ست کرد، این عامل باعث می‌شود مبلمان شما با آن هماهنگ شود. رنگ تیره آن به این معنی است که در هر اتاقی که از آن استفاده می‎کنید احساس راحتی بیشتری در آن دارید، بنابراین بهتر است در اتاق‎های کوچک از آن اجتناب کنید. اگر می‌خواهید احساسی بهتری با این رنگ داشته باشید، نور را با سطوح انعکاسی و فلزی در اتاق منعکس کنید. با رنگ روشن برای دیوار شروع کنید و سپس سطوح شیشه ای را در کنار پرده‎های سفید، کوسن‎ها و فرش‎ها اضافه کنید.

 

 

 

ست کردن فرش با مبلمان

رنگهای دیگری که در ست کردن فرش با رنگ مبل مطابقت دارند

در اینجا نمونه رنگ‎هایی که باعث ست کردن فرش با رنگ مبل می شود آورده شده است:

  • فرش‎های قهوه ای

فرش‌های قهوه‌ای رنگ‌های طبیعی خاکی دارند و در رنگ‌های روشن‌تر و تیره‌تر هستند. آبی یک رنگ همه کاره است که به تعادل تمام سایه های قهوه ای کمک می‎کند. هم چنین رنگ‌های آبی گرم‌تر در دیوارها و اثاثیه شما، رنگ قهوه ای را برجسته می‌کنند. دکوراسیون یک خانه می‎تواند به خصوص با فرش‎های قهوه ای چشمگیرتر به نظر برسد. رنگ‌های خنثی مانند کرم و بژ و رنگ‌های آبی بهترین ظاهر را دارند. حتما رنگی را انتخاب کنید که بتوانید آن را با سایر مبلمان اتاق ست کنید.

  • فرش‎های صورتی

در بررسی نکات کلیدی ست کردن فرش با رنگ مبل باید بدانید که فرش‌های رنگارنگ‌تر به‌طور سنتی برای اتاق‌خواب‌ها و اتاق‌های بازی کودکان در نظر گرفته می‌شوند و تطبیق‌پذیری خوبی در آن‌ها وجود دارد. اگر می‌خواهید به ظاهر کلاسیک متمایل شوید، باید رنگ روشن را انتخاب کنید. فرش را با رنگ سبز روشن، بنفش یا حتی زرد هماهنگ کنید تا چیزی واقعاً زنده بسازید. برخی از سایه های سفید، به‌ویژه به کارگیری آن‎ها در مبلمان، ایده خوبی برای کمک به شکستن رنگ‌های تند هستند. اگر می‎خواهید رنگ را کمی کمتر جلوه دهید، خنثی بهترین راه است. از رنگ‌های سفید و کرم در قسمت‌هایی مانند اتاق خواب و اتاق نشیمن استفاده کنید تا فضا بازتر به نظر برسد.

سخن پایانی

در مجموع سعی کنید نکات کلیدی ست کردن فرش با رنگ مبل را بیاموزید تا راحت‎تر و با آگاهی بیشتری دکوراسیون خود را هماهنگ کنید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/4″][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_separator el_width=”80″][/vc_column][vc_column width=”1/4″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text text_larger=”no” css=”.vc_custom_1660974718581{margin-bottom: 10px !important;}”]مشاهده محصولات[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][woodmart_products layout=”carousel” product_hover=”button” orderby=”date” order=”DESC” sale_countdown=”1″ stock_progress_bar=”0″ highlighted_products=”0″ products_bordered_grid=”1″ lazy_loading=”no” slides_per_view=”5″ autoplay=”no” hide_pagination_control=”yes” hide_prev_next_buttons=”no” center_mode=”no” wrap=”no” scroll_carousel_init=”yes” el_class=”product-home-pw”][vc_empty_space height=”10px” woodmart_hide_large=”0″ woodmart_hide_medium=”0″ woodmart_hide_small=”0″ woodmart_hide_extra_small=”0″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”18291″ img_size=”full” onclick=”custom_link” parallax_scroll=”no” link=”http://decor.alofarsh.com/”][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *