مطالب و اخبار

راهکارهای افزایش طول عمر فرش

[vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]فرش‌ها در بسیاری از خانه‌ها و ادارات نقش محوری دارند، راحتی در داخل خانه را بهبود می‌بخشند، صداها را جذب می‌کنند و به زیبایی اتاق می‌افزایند. با این حال، فرش‎ها نیز از استفاده شدید رنج می‎برند و در طول زمان به دلیل اصطکاک، رسوب زباله و فرسودگی معمولی سطح، تمایل به پوسیدگی دارند. از این رو، ضروری است که اقدامات خاصی را برای بهبود طول عمر فرش و تضمین کیفیت محصول خود بررسی کنید. در اینجا به منظور آشنایی بیشتر با راهکارهای موثر در این حوزه لازم است ادامه مطلب را بررسی کنید.

 

راهکارهای افزایش طول عمر فرش

آشنایی با راهکارهای افزایش طول عمر فرش

برای اطمینان از اینکه فرش شما کیفیت پارچه خود را حفظ می‎کند، انجام اقدامات معمولی ساده برای جلوگیری از پوسیدگی زودهنگام کیفیت الیاف آن ضروری است. برخی از اقدامات توصیه شده عبارتند از:

اینکه چقدر باید فرش خود را تمیز کنید بستگی به رفت و آمد شما در آن مناطق خاص دارد. فرش‌های موجود در ورودی‌ها یا راهروها معمولاً ترافیک سنگینی دارند و نسبت به ترددهایی که در اتاق‌های نشیمن و خوابگاه‌ها قرار می‌گیرند، آلودگی بیشتری جمع می‌کنند. به طور کلی، فرش‎ها در مناطق پر تردد باید روزانه جاروبرقی شوند، در حالی که فرش‎های مناطق کم تردد باید حداقل دو بار در هفته تمیز شوند. در خانه هایی که حیوانات خانگی دارند، جاروبرقی روزانه توصیه می‎شود.

یکی از راهکارهای افزایش طول عمر فرش این است که کفش‎های خود را در بیاورید. بیشتر کثیفی و گرد و غباری که روی فرش‌ها تثبیت می‌شود، از پا گذاشتن کفش‌های کثیف روی آن‌ها ناشی می‌شود. کفش‌ها همچنین می‌توانند باکتری‌ها و پاتوژن‌ها را از گل و لای، چمن و سایر سطوحی که در فضای باز روی آن‌ها قدم می‌گذاریم، حمل کنند. در برخی موارد، آلودگی روی فرش می‌تواند منجر به مرطوب شدن فرش و ایجاد لکه و بوی بد شود.

از حصیر استفاده کنید. قرار دادن حصیر در ورودی خانه می‎تواند به کاهش میزان کثیفی که به فرش شما می‎رسد کمک کند. یک حصیر خشن با سطح بسیار متخلخل می‎تواند به از بین بردن ذرات گل خشک شده پایدارتر که همچنین تمایل به تخریب الیاف فرش را دارند کمک کند. حصیرها همچنین برای کاهش رطوبتی که به فرش شما می‎رسد عالی هستند.

 

بررسی کیفیت فرش

بلافاصله لکه ها را تمیز کنید. اگر رنگ‎ها ته نشین و خشک شوند، می‎توانند به داخل الیاف فرش نفوذ کرده و جدا کردن آنها سخت تر شود. علاوه بر این، ریختن مایعات نیز رطوبت را به لایه فرش می‌آورد و محیط مناسبی را برای رشد کپک‌ها و سایر باکتری‌ها ایجاد می‌کند. کلونی‎های کپک که در فرش زندگی می‎کنند نیز می‎توانند لکه‎های رنگی مختلفی ایجاد کنند تا بوی بدی ایجاد کنند. مهم‎تر از آن، مستعمرات کپک به دلیل انتشار مواد شیمیایی سمی در محیط شناخته شده اند که نشان دهنده یک مشکل سلامتی است.

یکی از راهکارهای افزایش طول عمر فرش این است که مرتبا مبلمان را تمیز و مرتب کنید. تعویض و تغییر موقعیت مبلمان در اتاق می‎تواند به جلوگیری از پارگی و آسیب بیش از حد برخی از مناطق فرش که مستعد گردش بیشتر هستند کمک کند. چرخش مبلمان باعث ایجاد تنوع در ترافیک پا می‎شود که به توزیع یکنواخت پارگی فرش شما کمک می‎کند.

نکات قابل توجه در افزایش طول عمر فرش

مراقبت‎های عمومی از فرش در فضاهای خانه و اداری بسیار منظم است که این امر به افزایش طول عمر فرش کمک می‎کند. برای اکثر قسمت‌ها، تمیز کردن به موقع فرش، مراقبت ویژه در برابر لکه‌ها و کاهش میزان کثیفی اضافه شده توسط کفش به فرش می‌تواند عمر فرش را تا حد زیادی افزایش دهد. با این حال، شرایط خاصی ممکن است رخ دهد که به دلیل خطر بالاتر آلودگی و پوسیدگی در عمر فرش، نیاز به شستشوی مکرر فرش داشته باشد. این شرایط عبارتند از:

خانه‎هایی که حیوانات خانگی دارند باید فرش‎های خود را بیشتر تمیز کنند. حیوانات خانگی روزانه تعداد قابل توجهی مو می‎ریزند و همچنین می‎توانند انگل‎ها را وارد خانه کنند. اینها می‎توانند روی الیاف فرش رسوب کرده و تولید مثل کنند و لکه و بوی بد ایجاد کنند. حیوانات خانگی همچنین منبع رطوبت هستند، زیرا عرق آنها می‎تواند به فرش نفوذ کند و باعث ایجاد مناطق مرطوب شود.

خانه‎هایی با گیاهان زینتی. گیاهان در فرآیندهای طبیعی خود چندین سم را آزاد می‌کنند که می‌توانند در فرش جمع شوند و خطری برای سلامتی داشته باشند، لذا به منظور افزایش طول عمر فرش باید فرش‎های خود را مرتبا تمیز کنید.

 

نکات قابل توجه در افزایش طول عمر فرش

خانه‎ها و ادارات در مناطق بسیار آلوده. آلودگی هوا عمدتاً ترکیبی از گرد و غبار، خاک، مواد شیمیایی و سایر ذرات است که به اندازه کافی کوچک هستند که در هوا معلق باقی بمانند. اینها می‎توانند از طریق سیستم‎های تهویه، درها و پنجره های باز وارد اتاق شما شوند و در هوا منتشر شوند. به مرور زمان، این ذرات رسوب می‌کنند و خود را روی فرش‌ها و قالی‌ها قرار می‌دهند که امکان تجمع آنها را فراهم می‌کند. بسته به نوع ترکیبی که رسوب می‌کند، فرش در این موارد می‌تواند به خطری برای سلامت انسان تبدیل شود.

فضاهایی که دارای افراد سیگاری است. کشیدن سیگار بالاخص سیگار برگ و غیره فعالیتی است که باعث آزاد شدن چندین ماده شیمیایی خطرناک می‎شود. این مواد شیمیایی که به عنوان ترکیبات آلی فرار (VOCs) نیز شناخته می‌شوند، تمایل دارند روی سطوح و فرش‌ها تجمع پیدا کنند. مولکول‌های بسیار پیچیده‌ای هستند که وقتی وارد بدن انسان می‌شوند به سلول‌ها حمله می‌کنند و چندین بیماری مانند سرطان ایجاد می‌کنند. بنابراین، اتاق‌هایی که سیگاری‌های فعال در آن‌ها کار می‌کنند یا اغلب در آنها تردد می‌کنند، نیاز به تمیز کردن فرش شدیدتری دارند که تمیز کردن عمیق دوره‌ای توصیه می‌شود.

سخن پایانی

شستشوی حرفه‌ای فرش می‌تواند به افزایش طول عمر فرش شما کمک کند تا به اندازه کافی زباله‌های رسوب‌شده در فرش را با استفاده صحیح از تکنیک‌ها و تجهیزات مختلف برطرف کنید. مزایای اصلی قالیشویی حرفه ای کاهش زمان توقف (اجازه استفاده در دوره‎های کوتاه تر)، حذف رطوبت باقی مانده و استفاده ایمن از مواد شیمیایی روی الیاف بدون آسیب رساندن به مواد است. از این نظر، کادر قالیشویی کاملاً آموزش دیده و مجهز هستند و آماده پشتیبانی از مشتریان خود با خدمات باکیفیت می‎باشند.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/4″][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_separator el_width=”80″][/vc_column][vc_column width=”1/4″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text text_larger=”no” css=”.vc_custom_1660974718581{margin-bottom: 10px !important;}”]مشاهده محصولات[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][woodmart_products layout=”carousel” product_hover=”button” orderby=”date” order=”DESC” sale_countdown=”1″ stock_progress_bar=”0″ highlighted_products=”0″ products_bordered_grid=”1″ lazy_loading=”no” slides_per_view=”5″ autoplay=”no” hide_pagination_control=”yes” hide_prev_next_buttons=”no” center_mode=”no” wrap=”no” scroll_carousel_init=”yes” el_class=”product-home-pw”][vc_empty_space height=”10px” woodmart_hide_large=”0″ woodmart_hide_medium=”0″ woodmart_hide_small=”0″ woodmart_hide_extra_small=”0″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”18291″ img_size=”full” onclick=”custom_link” parallax_scroll=”no” link=”http://decor.alofarsh.com/”][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *