مطالب و اخبار

فرش سنتی یا فانتزی

[vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]دنبال فرش‌های طراحی جدید هستید و وارد فروشگاه می‌شوید، اولین سوالی که می‌شنوید این است که “به دنبال چه نوع طرحی هستید؟” و وقتی گزینه‌ها را می‌پرسید، احتمالاً شنیده‌اید که «خب، ما فرش‌های سنتی، مدرن و فانتزی داریم». به عنوان یک فرد بدون تجربه روی فرش، احتمالاً در مورد تفاوت‌های این نوع فرش‌ها کمی سردرگم شده‌اید. در اینجا نکات قابل توجهی در مورد آشنایی با فرش سنتی یا فانتزی ذکر شده است که لازم است در بررسی آن را رعایت کنید.

 

آشنایی با فرش سنتی یا فانتزی

انتخاب فرش سنتی یا فانتزی

فرش‌های سنتی. برداشتی تازه از طرح‌های قدیمی ایرانی هستند که با نقوش تزئینی فیلیگران با حاشیه‌های تزئینی مشخص می‌شود. در انتخاب فرش سنتی یا فانتزی باید بدانید که فرش‌های سنتی معمولاً برای نسل‌ها از الگوهای یکسانی استفاده می‌کنند و به‌عنوان کلاسیک طبقه‌بندی می‌شوند. طرح‌های قالی‌های سنتی شامل نقوش خاصی مانند گل‌دار، حاشیه‌دار و دارای مدال‌های مرکزی به شکل‌هایی مانند الماس، هشت ضلعی و شش ضلعی است. یک طرح سنتی فرش دارای طرح سنتی با نقش‌های پیچیده و اشکال مرکزی است . قالیچه‌های سنتی را به دلیل بازنمایی دوران زمان، فرش قبیله ای نیز می‌نامند.

فرش‌های فانتزی. آن‌ها دارای رنگ‌های روشن و زنده، طرح‌های به روز با نقوش انتزاعی، نامتقارن و هندسی هستند که با عناصر خارق العاده انجام شده است. آنها به طور کلی با استفاده متضاد و جسورانه از رنگ‌ها مشخص می‌شوند. فرش‌های فانتزی فضای هر اتاقی را شیک و در عین حال مدرن می‌کنند و عموماً در فضاهای مدرن و آپارتمان‌های شیک مورد استفاده قرار می‌گیرند. فرش‌های مدرن و فانتزی از نظر ظاهری، دارای طراحی مدرن هستند. سبک فرم آزاد، آنها را متمایز و منحصر به فرد می‎کند.

 

انتخاب فرش مناسب

در انتخاب فرش سنتی یا فانتزی می‌دانید که نقوش قالی‌های سنتی بسیار ساده و زیبا هستند. قالیچه‌های عشایری و طرح‌های ساده‌تر اغلب صرفاً از ذهن بافنده و بدون نقش و نگار گره می‌خورد. بنابراین سبک فرش نیز مبدأ فرش را نشان می‌دهد. بسته به درجه جزئیات طرح، فرش باید با تراکم خاصی گره خورده باشد. هر چه تراکم گره فرش بیشتر باشد، می‌توان به سطح جزئیات بالاتری پی برد. بنابراین قالیچه‌های بسیار ظریف با تراکم گره یک میلیون گره در هر متر مربع معمولاً دارای نقش و نگار و تزئینات بسیار استادانه‌ای هستند. طرح فرش سنتی را می‌توان به دسته‌های مختلفی تقسیم کرد. در طراحی سنتی نقوش تلطیف شده، هندسی و فیگوراتیو وجود دارد. علاوه بر این، عناصر کاملاً جدیدی در طراحی مدرن و فانتزی فرش پیاده‌سازی شده‌اند که یا در ترکیب با زیور آلات سنتی قرار می‌گیرند یا کاملاً چشم‌نواز هستند.

کسب آگاهی بیشتر در انتخاب فرش سنتی یا فانتزی

در زیر نکات مهم برای خرید فرش سنتی یا فانتزی، آورده شده است سعی کنید آن‌ها را به کار گیرید.

سنتی یا فانتزی؟ آیا آنها با هم مناسب هستند؟

عناصر طراحی داخلی به سبک قدیمی دوباره مورد توجه قرار می‌گیرند. همه تزئینات، از جمله فرش‌های قدیمی، ارزشی همچون طلا را دارند. عکس‌هایی از چیدمان‌های داخلی مدرن با استفاده از قالیچه‌های سنتی در محیط داخلی چگونه است؟ آیا هر دو با هم مناسب هستند؟ پاسخ سوال این است: بله، فرش‌های سنتی در آپارتمان‌های مدرن به خوبی کار می‌کنند، اما به شرطی که آنها را به درستی بچینیم.

خوشبختانه، برای ایجاد یک جلوه عالی در خانه، نیازی به انجام کار خاصی نیست. فرش‌هایی که نه تنها سنتی به نظر می‌رسند، بلکه در واقع سال‌ها قدمت دارند، می‌توانند در بازارهای کوچک و فروشگاه‌های دستفروشی پیدا شوند. با این حال، متأسفانه آنها می‌توانند به سرعت فرسوده شوند و نیاز به مراقبت ویژه دارند. در حالت ایده آل، فرش باید ظاهری زیبا داشته باشد و در عین حال نو باشد. فرش‌های سنتی در فرش فروشی‌ها البته جدید هستند، اما دارای ساییدگی ها یا درزهای خاصی هستند، بنابراین می‌توانند فضایی منحصر به فرد به اتاق ببخشند و در عین حال می‌توانید مانند یک فرش معمولی از آنها مراقبت کنید.

 

خرید فرش باکیفیت

  • چگونه یک فرش سنتی بچینیم

در انتخاب فرش سنتی یا فانتزی فرش‌های سنتی، از جمله، در اتاق خواب، جایی که در درجه اول کاربردی خواهد بود، مناسب خواهند بود. آنها اتاق را گرمتر و راحت‌تر می‌کنند. قدم گذاشتن روی یک فرش زیبا، صبح‌ها را زیبا‌تر می‌کند و از سرمای پاهایتان جلوگیری می‌کند. فرش های قدیمی نه تنها کاربردی هستند، بلکه ظاهری زیبا نیز دارند. به همین دلیل، ارزش آن را دارد که آنها را به عنوان فرش برای اتاق نشیمن خود انتخاب کنید، جایی که برای مهمانان شما عالی به نظر می‌رسند. هنگامی که از رنگ‌های مناسبی که با طراحی داخلی فعلی مطابقت دارد استفاده می‌کنیم، می‌توانیم مطمئن باشیم که فرش با آن محیط مطابقت دارد. از نظر نگهداری، خوب است موادی را انتخاب کنید که سال‌ها دوام داشته باشند.

  • فرش های سنتی یا فانتزی در عرصه مد

این اتفاق می‌افتد که برای چندین ماه شوق یک مدل یا نوع خاصی از فرش را داشته باشید. خواستار فرشی باشید که مطابق با مد روز باشد. با این حال، چنین مدی به سرعت می‌گذرد، بنابراین برای اینکه فرشی را نخریم که مطابق با مد روز است، بهتر است از دنبال کردن آنچه توسط مجلات داخلی تبلیغ می‌شود صرف نظر کنیم. راه حل بسیار بهتر این خواهد بود که به سلیقه خود و قوانین بالا برای چیدمان مناسب پایبند باشید. هنگام خرید فرش، باید به چشم انداز محیط داخلی خود فکر کنیم، بالاخره ما نمی‌خواهیم این عنصر را به عنوان فصل مد تغییر دهیم. مهمترین قانون قبل از خرید فرش سنتی یا فانتزی این است که برای تصمیم گیری آگاهانه وقت بگذارید.

سخن پایانی

در حقیقت امروزه مدل‌ها و طرح‌های بیشماری از فرش‌های سنتی و فانتزی در بازار موجود است، هر کدام رنگ، طرح و ابعاد و اندازه‌های مختلفی را شامل می‌شوند. در حین خرید کیفیت، جنس و نوع فرش بسیار حائز اهمیت است، سعی کنید مدلی را انتخاب کنید که با نیازهای شما مطابقت داشته باشد. بهتر است در این حوزه با افراد کارشناس و متخصص صحبت کنیم و از تجربیات آنان در این حوزه بهره مند شویم و آن‌ها را در زندگی خود به کار گیریم.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/4″][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_separator el_width=”80″][/vc_column][vc_column width=”1/4″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text text_larger=”no” css=”.vc_custom_1662016961781{margin-bottom: 10px !important;}”]مشاهده محصولات[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][woodmart_products layout=”carousel” product_hover=”button” orderby=”date” order=”DESC” sale_countdown=”1″ stock_progress_bar=”0″ highlighted_products=”0″ products_bordered_grid=”1″ lazy_loading=”no” slides_per_view=”5″ autoplay=”no” hide_pagination_control=”yes” hide_prev_next_buttons=”no” center_mode=”no” wrap=”no” scroll_carousel_init=”yes” el_class=”product-home-pw” taxonomies=”236″][vc_empty_space height=”10px” woodmart_hide_large=”0″ woodmart_hide_medium=”0″ woodmart_hide_small=”0″ woodmart_hide_extra_small=”0″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”18291″ img_size=”full” onclick=”custom_link” parallax_scroll=”no” link=”http://decor.alofarsh.com/”][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *