مطالب و اخبار

اصول انتخاب بهترین رنگ و طرح فرش برای قسمت های مختلف خانه

[vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]در فرایند اصول انتخاب بهترین رنگ و طرح فرش چیزهای زیادی وجود دارد. ما می‌خواهیم به کاهش دلهره‌آور این فرآیند کمک کنیم، بنابراین اطلاعاتی در مورد اینکه چگونه رنگ‌ها بر فرش شما تاثیر می‌گذارند و چگونه انتخاب رنگ‌ها می‌تواند به شما در رسیدن به اهدافتان کمک کند، مواردی ذکر شده است که باید آن را بررسی کنید.

 

اصول انتخاب بهترین رنگ فرش

نکات قابل توجه در بررسی اصول انتخاب بهترین رنگ و طرح فرش

در بررسی اصول انتخاب بهترین رنگ و طرح فرش، فاکتورهایی که باید هنگام انتخاب رنگ مناسب برای فرش خود در نظر بگیرید در زیر ذکر شده است. انتخاب رنگ یک کار چالش برانگیز است. گزینه های زیادی وجود دارد که می‎توان از بین آنها، یکی را انتخاب کرد و تعیین اینکه کدام رنگ (ها) متناسب با محیط شما باشد دشوار است. هنگامی که تعدادی از دستورالعمل‌های زیر را برای انتخاب رنگ‌های مناسب در نظر می‌گیرید، کار بسیار دشوارتر می‌شود.

  • میزان نور طبیعی در فضای خود را بررسی کنید

در بررسی اصول انتخاب بهترین رنگ و طرح فرش باید بدانید که نور به طور قابل توجهی بر انتخاب رنگ شما تأثیر می‎گذارد. اتاق‌هایی با نور طبیعی کم یا بدون نور ممکن است به رنگ‌های روشن‌تر نیاز داشته باشند، در حالی که اتاق‌هایی که نور زیادی دارند می‌توانند از رنگ‌های تیره‌تر بهره ببرند. همچنین مهم است که در نظر بگیرید چگونه نور ظاهر برخی از رنگ‎ها را تغییر می‎دهد.

  • تاثیر رنگ را در انتخاب فرش نظر بگیرید

استفاده از یک فلسفه چینی باستانی به نام فنگ شویی می‎تواند به شما کمک کند تا بهترین رنگ‎ها را برای فضای داخلی خود انتخاب کنید. فنگ شویی تشخیص می‎دهد که رنگ‎ها تأثیر روانی بر افکار افراد دارند. به عنوان مثال، آبی و سیاه در تمرکز افراد بیشتر قابل توجه است. اعتقاد بر این است که قرمز از انرژی بالایی در زندگی پشتیبانی می‎کند، در حالی که سبز با رشد و قاطعیت همراه است.

  • نوع فضا(های) شما به تعیین رنگ مناسب فرش کمک می‎کند

اگر فضای تنگی دارید، آن را با رنگ‌های روشن‌تر باز کنید. اگر فضای گسترده‌تری دارید که می‌خواهید صمیمی‌تر کنید، از رنگ‌های تیره‌تر استفاده کنید. علاوه بر این، می توانید فرش هر اتاقی را با رنگ‎های تیره‎تر گسترده‎تر و زیباتر کنید. رنگ ها می‎توانند گرم یا سرد باشند. برای “گرم کردن” فضا، از رنگ‎های نارنجی، قرمز و زرد استفاده کنید. هلویی نیز رنگ محبوبی است که برای گرم کردن فضاها استفاده می‎شود. به دنبال خنک کردن فضای خود هستید؟ آبی روشن یا سبز روشن را برای فرش خود در نظر بگیرید.

 

تاثیر رنگ در انتخاب فرش

در بررسی اصول انتخاب بهترین رنگ و طرح فرش، شما می‌خواهید رنگ‌ها در سراسر فضایی که در آن زندگی می‌کنید یا در آن کار می‌کنید، با هم زندگی کنند. برای اینکه جریان درستی داشته باشید، رنگ‌هایی را انتخاب کنید که ظاهری منسجم‌تر ارائه دهند. اگر از یک اتاق به اتاق دیگر تغییرات رنگ شدیدی دارید، رنگ‎های انتقالی وجود دارد که می‏توانید در راهروها برای جلوگیری از تغییر ناگهانی استفاده کنید. راه دیگر برای انتخاب رنگ‏های مناسب برای فرش این است که از آنچه قبلاً در اتاق شما وجود دارد، نشانه بگیرید. چه پیانو، شومینه، اثر هنری و یا صرفاً کارهای چوبی فراوان دارید، اینها عناصری هستند که به نوعی در انتخاب رنگ فرش شما تاثیرگذازند و به شما در انتخاب ترکیب رنگ مناسب کمک می‎کنند.

تاثیر رنگ و طرح در انتخاب فرش

در بررسی اصول انتخاب بهترین رنگ و طرح فرش اگر فکر می‎کنید رنگ فقط یک ترجیح سبک است و تاثیر واقعی ندارد، دوباره فکر کنید. انتخاب رنگ‎های اشتباه در واقع می‎تواند بهره وری دکوراسیون شما را از بین ببرند. برعکس، تصمیم‌گیری صحیح در مورد رنگ‌ها می‌تواند اثرات مثبت متعددی را به همراه داشته باشد، مانند احساس سرحالی، تمرکز و انرژی در شما، که می‌تواند بر میزان بهره‌وری شما تأثیر بگذارد. رنگ‎ها اغلب زیبایی فراوانی به محیط بالاخص فضایی داخلی شما می‎بخشند و دلیلی برای آن وجود دارد که باید بررسی کنید.

  • سبز: تعادل، آرامش و رشد

در بررسی اصول انتخاب بهترین رنگ و طرح فرش رنگ دیگری که به دلیل توانایی خود در ایجاد آرامش شناخته شده است، رنگ سبز است. اما این رنگ با ایجاد تعادل و اطمینان نیز همراه است. این کاملاً طبیعی است، زیرا تعادل در طبیعت در برگ‌های سبز، علف‌ها، بوته‌ها و … وجود دارد و این بخشی از دلیلی است که رنگ سبز برای استفاده در محیط داخلی بالاخص طراحی فرش مناسب است. سبز همچنین نشان دهنده رشد است که صنعت مالی به آن توجه کرده است. خوشبختانه، رنگ‎های مختلف سبز زیادی وجود دارد که می‎تواند در صنایع مختلف مورد استفاده قرار گیرد.

  • زرد: خلاقیت و احساسات مثبت

اگر از یک طراح داخلی بپرسید که دو کلمه ای را که آنها با رنگ زرد مرتبط می‎دانند، چیست؟ خواهد گفت: “خوش بینی و نوآوری”. زرد یک رنگ محرک است که نه تنها می‎تواند روحیه‎ها شما را جلا بخشد و احساس شادی را ایجاد کند، بلکه می‎تواند خلاقیت را نیز تحریک کند، به همین دلیل است که از آن به عنوان رنگ برجسته در طراحی فرش استفاده می‎شود. زرد همچنین رنگ خورشید و نور است که می‎تواند حس انرژی را در افراد ایجاد کند. با این حال مراقب باشید، رنگ زرد اگر بیش از حد استفاده شود، می‏تواند حواس را پرت کند و بر بهره وری تأثیر منفی بگذارد.

 

تاثیر طرح در انتخاب فرش

 

  • قرمز: انرژی، جاذبه

رنگ قرمز می‎تواند یک عنصر ضروری در چندین نوع محیط باشد. این با همه چیز از عصبانیت و انرژی گرفته تا قدرت و اراده مرتبط است. برای افزایش فشار خون، ضربان قلب و متابولیسم شناخته شده است. جای تعجب نیست که در فضاهایی که رنگ قرمز برجسته است، مردم انگیزه بیشتری برای واکنش نشان می‎دهند. هم‎چنین به وضوح دیده شده است که استفاده از رنگ قرمز در فرش جلوه ای خاص به محیط می‎بخشد.

سخن پایانی

در بررسی اصول انتخاب بهترین رنگ و طرح فرش اغلب توصیه می‎شود که اگر از رنگ مشکی به طور برجسته استفاده می‎کنید، باید با رنگ‎های سفید یا بسیار روشن جایگزین شود. به عنوان مثال، اگر دیوارهای شما تیره است، مبلمان شما باید سفید و رنگ فرش شما هم باید روشن باشد.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/4″][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_separator el_width=”80″][/vc_column][vc_column width=”1/4″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text text_larger=”no” css=”.vc_custom_1662016961781{margin-bottom: 10px !important;}”]مشاهده محصولات[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][woodmart_products layout=”carousel” product_hover=”button” orderby=”date” order=”DESC” sale_countdown=”1″ stock_progress_bar=”0″ highlighted_products=”0″ products_bordered_grid=”1″ lazy_loading=”no” slides_per_view=”5″ autoplay=”no” hide_pagination_control=”yes” hide_prev_next_buttons=”no” center_mode=”no” wrap=”no” scroll_carousel_init=”yes” el_class=”product-home-pw”][vc_empty_space height=”10px” woodmart_hide_large=”0″ woodmart_hide_medium=”0″ woodmart_hide_small=”0″ woodmart_hide_extra_small=”0″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”18291″ img_size=”full” onclick=”custom_link” parallax_scroll=”no” link=”http://decor.alofarsh.com/”][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *